Obiady

 

Pływalnia

 

Komunikaty

 

Sport

 

Świetlica

 

Osiągnięcia

 

Konkursy

 

Rekrutacja

W dniu 26 kwietnia 2024 r. odwiedziła naszą szkołę grupa "O" z Przedszkola nr 48, które znajduje się w sąsiedztwie naszej placówki. Dzieci przywitał Pan Dyrektor Bartosz Chyś oraz Pani Wicedyrektor do spraw kl. I-III, Justyna Wójcik. Przedszkolaki zwiedziły wypożyczalnię i czytelnię oraz obejrzały przedstawienie teatrzyku kamishibay "Calineczka " na motywach baśni Hansa Chrystiana Andersena. Pięknie odgadły morał baśni i odpowiadały na pytania zadawane przez Panią bibliotekarkę, wysłuchały także w jej wykonaniu "Wiosny " Antonio Vivaldiego oraz Nocturnu E-dur op. 9 nr 2 Fryderyka Chopina. Następnie z ochotą zabrały się do stworzenia pracy plastycznej. Kredkami ołówkowymi i pastelami olejnymi kolorowały przygotowane szablony kwiatów i motyli, podczas gdy druga grupa uczniów rysowała Calineczkę. Powstał piękny, niezwykle barwny collage. Na koniec goście zostali poczęstowani słodyczami zakupionymi przez Radę Rodziców. To było bardzo miłe, wiosenne przedpołudnie w bibliotece.
 
Z serdecznym pozdrowieniem nauczyciel bibliotekarz Alicja Budzińska
 
1
 

W dniu 25 kwietnia w czytelni szkolnej ponownie zagościła klasa 1a z Panią Izabelą Piotrowską- Cisło. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o życiu i baśniach tworzonych przez Hansa Chrystiana Andersena, a potem uczniowie obejrzeli animację papierowych kart teatrzyku kamishibai słuchając baśni pt. "Brzydkie kaczątko". Pierwszoklasiści bardzo szybko uchwycili morał tej opowieści wskazując, że nikogo nie należy oceniać zawczasu po wyglądzie zewnętrznym, który bardzo szybko można zmienić, zaś prawdziwą wartością człowieka jest jego wnętrze, czyli jego serce i charakter. Zajęcia zostały podsumowane wykonaniem zbiorowego collagu białego łabędzia, polegającego na malowaniu pastelami olejnymi i umieszczeniu w miejscu skrzydeł wyciętych konturów uczniowskich dłoni. Powstała piękna, kreatywna praca, w której realizację zaangażowane były wszystkie dzieci.

23 kwietnia ustanowiono Światowym Dniem Książki. Z tej okazji uczniowie licznie odwiedzający wypożyczalnię szkolną, obdarowani zostali słodyczami zakupionymi przez Radę Rodziców, a w naszej czytelni szkolnej zaprezentowana została w formie teatrzyku kamishibay baśń Braci Grimm pt. "Królowa pszczół". Na korytarzu szkolnym stanęła wystawa ilustracji książkowych wykonanych podczas przerw w wypożyczalni, na kartkach zubytkowanych książek. Na warsztat Pani bibliotekarka wzięła wiersze polskich poetów m.in. Stanisława Jachowicza "Chory kotek", Jana Brzechwy "Jak rozmawiać trzeba w psem" i Juliana Tuwima "Spóźniony słowik", do których powstały wspaniałe uczniowskie rysunki przy wykorzystaniu plam akwareli, czarnych i białych pisaków.

W bieżącym tygodniu nasza szkoła otrzymała wspaniały dar od Pani Prezes Fundacji Podróże bez Granic Marty Ostrowskiej w postaci książeczek Jej autorstwa "Jak Florek został piratem". Przypomnijmy, że uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Martą zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczna Obłuże w Gdyni. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z tą wspaniałą Pisarką, która zajmuje się sprawami osób niepełnosprawnych, uczy czytelników wrażliwości i empatii.
Zachęcamy także do odwiedzin w wypożyczalni szkolnej, gdzie w tym tygodniu pojawiło się 140 nowych książek, pochodzących z darów ofiarowanych bibliotece przez naszych uczniów i ich rodziców.
Serdecznie dziękujemy za te piękne gest i zachęcamy Wszystkich do czytania.

W Światowym Dniu Ziemi 22 kwietnia klas III b wraz z wychowawcą Panią Lucyną Płuciennik, a następnie klasa III c z Panią Aleksandrą Bemke uczestniczyły w 2-godzinnych warsztatach bibliotecznych poświęconych ochronie naszej planety i Polskim Parkom Narodowym, w oparciu o lekturę szkolną napisaną przez Aleksandrę i Daniela Mizielińskich pt. "Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych".