21 marca w naszej szkole odbył się wielki kiermasz babeczek. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Uczniom za wspaniałe, przepyszne wypieki. Zebrane pieniążki przeznaczymy na pomoc Ukrainie.
 
 Babeczki 1
 

6 a

W środę 9. marca, po długich miesiącach oczekiwania, klasa 7 a mogła wziąć udział w warsztatach "Biochemiczny must have" w CN Experyment. Po warsztatach świetnie bawiliśmy się i uczyliśmy na wystawie.
 
Eksperyment
 

4. marca w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Jedności z Ukrainą. Pragniemy wspierać nasze ukraińskie Koleżanki i Kolegów. Cieszymy się, że jesteście z nami i życzymy Wam, żeby w Waszej Ojczyźnie jak najszybciej zapanował pokój.
Dzień Jedności

15 października zorganizowaliśmy nasz pierwszy dzień latający pod hasłem „Poznajemy sekrety Gdyni”. Większość z nas mieszka w Gdyni od urodzenia, ale jest to tak ciekawe miasto, że zawsze można dowiedzieć się o nim i odkryć coś nowego...

 

Uczniowie przygotowywali się do dnia latającego, zbierali informacje o Gdyni i przygotowali krótkie prezentacje. Ustaliliśmy również, że po zwiedzaniu, zrelaksujemy się na kręgielni.

Spacer po Gdyni rozpoczęliśmy w Centrum Aktywności Rodziny, gdzie spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem, panem Arkadiuszem Brzęczykiem, autorem licznych przewodników i książek o naszym mieście.

Przeszliśmy ul. Waszyngtona, kiedyś Nadbrzeżną, odwiedziliśmy dom Tadeusza Wendy, dowództwo marynarki wojennej, Skwer Kościuszki, Minimuzeum Bankowiec, gdzie zatrzymaliśmy się na dłuższą chwilę. Pan Arkadiusz opowiadał nam o historii budowy portu, który w przyszłym roku będzie świętował 100-lecie, wybitnych postaciach, takich jak Józef Unrug, Tadeusz Wenda, o technikach osuszania gruntu pod budowę molo południowego i wiele innych ciekawostek. Na przykładzie budynku Bankowca poznaliśmy cechy gdyńskiego modernizmu okrętowego. Następnie ulicą Świętojańską udaliśmy się na degustację pizzy w kultowej pizzerii Anker, po drodze odwiedzając zachowane dotąd stajnie. Gdynię budowały konie! W trakcie zwiedzania uczniowie rozwiązywali różne zadania w grupach. W pizzerii wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali drobne upominki od Gdyni Rodzinnej i Biura promocji UM Gdyni , a pan przewodnik wręczył nagrody specjalne dla  najlepszej grupy i najdociekliwszego turysty (który zadawał najtrafniejsze pytania).

Na zakończenie czekała nas godzinka gry w kręgle, czyli wspaniała zabawa.

Na godzinie wychowawczej uczniowie wykonali w grupach plakaty podsumowujące zdobyte wiadomości oraz dokonali krytycznego podsumowania dnia latającego metodą analizy SWOT. Wnioski z analizy posłużą nam do przygotowania następnych dni latających i klasowych wydarzeń.

ARMATA