W czwartek 10.06. klasa 6 A gościła panią Beatę Szadziul, pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. rodziny i koordynatorkę programu Gdynia Rodzinna oraz panią Annę Rejkowską z Gdyńskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Spotkanie odbyło się w ramach Gdyńskiego Tygodnia Profilaktyki Uzależnień. Rozmawialiśmy o tym, czym są uzależnienia, jakie są potencjalne zagrożenia, jak ich unikać, gdzie szukać pomocy i co może zrobić młodzież, żeby się wzajemnie wspierać w zapobieganiu uzależnieniom oraz jakiej konkretnie pomocy i wsparcia oczekują od dorosłych. Rozmowę niebawem będzie można odsłuchać na spotify Gdyni Rodzinnej.

redakcja - p. Joanna Kraszewska

20210610 152147

20210610 152240

20 listopada klasa 6 A uczestniczyła w pokazie naukowym zorganizowanym przez Instytut Goethego. Prowadzący, Joachim Hecker, zademonstrował wiele fascynujących eksperymentów naukowych, np. jak kiszony ogórek przewodzi prąd elektryczny, a tworzywa sztuczne mają pamięć kształtu. Dowiedzieliśmy się również, jak nietoperze słyszą ultradźwięki i co można zobaczyć w podczerwieni oraz jak postawić jajko na trzech ziarenkach soli i jak powstają złudzenia optyczne i ... wiele innych ciekawostek.

redakcja: Joanna Kraszewska

1606116248786769

10 lutego klasy IV i V wybrały się na koncert gorących rytmów latynoamerykańskich na instrumentach perkusyjnych do Filharmonii Bałtyckiej. Wykonawcy przyjechali do nas aż z Kostaryki i rozgrzali publiczność karnawałową muzyką. A po drodze do Filharmonii spacer po Starym Mieście w Gdańsku...
20200210 103832

Z okazji Święta Edukacji 13 października klasa 6 A uczestniczyła w zajęciach prowadzonych w naszej szkole przez pracowników Centrum Nauki Experyment pt. Labirynt Światła.

Uczniowie poznawali naturę światła, skupiali je, rozszczepiali i wędrowali przez laserowy labirynt.

Wszystko oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i w tzw. reżimie sanitarnym :)

6 a 1

6 a 2

 

Weronika Miotk z klasy Va została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Grafiki Komputerowej pt. "Magia Świąt".
Gala wręczenia nagród odbyła się 28.01 w Pałacu Młodzieży w Gdańsku.
Serdecznie gratulujemy!

weronika M