W poniedziałek 21.11.2022 obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef. Z tej okazji ubraliśmy się na niebiesko, a przedstawiciele klas 4-8 wystartowali w Szkolnym Międzyklasowym Konkursie o Prawach Dziecka. W kategorii klas 4-6 I miejsce zajęła klasa 6A, II klasa 5A i III klasa 4A. W kategorii klas 7-8 I miejsce zajęła klasa 8F, II klasa 8B,  a III Klasa 8A. Zwycięskie zespoły wygrały cukierki dla swoich klas. Konkurs był zorganizowany w formie quizów kahoot. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy o prawach dziecka.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone było w naszej szkole 10 listopada. Dzień ten miał wyjątkowy charakter, co zauważyć można było już od samego wejścia po naszych galowych strojach oraz biało-czerwonych kotylionach przypiętych do bluzek. Aby poczuć ducha tamtych czasów i przypomnieć sobie historię związaną z odzyskaniem wolności przez nasz kraj, każda z klas otrzymała do zrobienia zadania odwołujące się do tamtych czasów oraz do czasów nam współczesnych. Młodsi uczniowie uzupełniali szablon z napisem POLSKA, w który wpisywali swoje skojarzenia związane z naszą Ojczyzną. Efekt tych działań jeszcze dziś można podziwiać na tablicy znajdującej się na pierwszym piętrze. Obok  niej powstała gazetka, na której znaleźć można informacje o najważniejszych wydarzeniach i bohaterach, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym państwie. Nasze świętowanie zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11:11.

6 a

21 marca w naszej szkole odbył się wielki kiermasz babeczek. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Uczniom za wspaniałe, przepyszne wypieki. Zebrane pieniążki przeznaczymy na pomoc Ukrainie.
 
 Babeczki 1
 

4. marca w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Jedności z Ukrainą. Pragniemy wspierać nasze ukraińskie Koleżanki i Kolegów. Cieszymy się, że jesteście z nami i życzymy Wam, żeby w Waszej Ojczyźnie jak najszybciej zapanował pokój.
Dzień Jedności