Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków w formie stacji zadaniowych. Uczniowie klas 4-8 brali aktywny udział w tym niezwykłym wydarzeniu, z zaangażowaniem rozwiązywali różne zadania i uczestniczyli w zabawach językowych. Gwar, śmiech rozbrzmiewał na naszych szkolnych korytarzach.
Dziękujemy uczniom klasy 7c i 8a za przeprowadzenie wydarzenia.
Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć z tego dnia.
 
1
 

Nasza szkoła bierze udział w projekcie BohaterOn. Relacja z zajęć już niebawem.

bohateron plakat BIERZEMY UDZIAŁ 1200X1200 copy

 

 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

0

W dniach 30.06-4.07 br. gościliśmy uczniów i nauczycieli z Carl-Friedrich-von-Siemens-Gymnasium w Berlinie w ramach drugiej części projektu wymiany międzynarodowej. W listopadzie 2022 r. przebywaliśmy z wizytą w Berlinie. W czasie pobytu gości z Niemiec odwiedziliśmy Gdańsk, gdzie studenci germanistyki UG zorganizowali i poprowadzili dla nas grę miejską, popłynęliśmy statkiem do Sopotu, wzięliśmy udział w międzynarodowym meczu siatkówki plażowej w Gdyni. Wybraliśmy się wraz z rodzinami na wycieczkę na wydmy ruchome w Łebie. Zwiedzaliśmy gdyński szlak modernizmu oraz uczestniczyliśmy w warsztatach o rekinach w Akwarium Gdyńskim. Oprócz oficjalnie zaplanowanych zajęć, młodzież z pomocą rodziców organizowała wspólne zajęcia sportowe i integracyjne. Dwa razy spotkaliśmy się na warsztatach w naszej szkole.

To był wspaniały, niezwykły i bardzo intensywny czas. Nasi goście wrócili do domów bardzo zadowoleni i pełni wrażeń, niektórzy postanowili wrócić tu na wakacje 😉 Dzięki udziałowi w międzynarodowej wymianie młodzieży nasi uczniowie poznają świat, zdobywają nowe doświadczenia, przeżywają wspaniałe przygody i rozwijają kompetencje z języka angielskiego i niemieckiego. Nauczyciele wymieniają się doświadczeniem i wzbogacają swój warsztat pracy.

Projekt został dofinansowany przez Urząd Miasta Gdyni oraz Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom. Specjalne podziękowania kierujemy również do GODN i Gdyńskiego Centrum Sportu za przekazanie upominków dla naszych gości, pani dr Ewy Andrzejewskiej i jej studentów z UG, Akwarium Gdyńskiego oraz wydawnictwa Klett Polska za wsparcie projektu.

Logo PNWM POZIOM RGB do internetu z dopiskiem

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na ten temat oraz najmłodszych do stworzenia wspólnego dzieła. Pierwsi chętni już przystąpili do pracy.

 

1