Wspaniała naukowa wyprawa klas 5 do Stacji Morskiej na Helu była niezapomnianą przygodą. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych ssakom morskim, oglądali trening fok, szukali najdłuższej rzeźby, która jest rekordem Ginnessa. Piękne krajobrazy w słoneczny dzień, lekcja geografii i biologii w niezwykłym wydaniu.

 

1

Uczniowie klas starszych na zajęciach z języka angielskiego z p. Agatą zapoznali się z nową metodą utrwalania słownictwa jaką jest chmura wyrazowa. W swoich pracach uczniowie wykorzystywali wyrazy związane z Wielkanocą i wiosną. Oto efekty naszych pracy.

 

1

Dzisiaj od samego rana po szkolnych korytarzach roznosił się zapach wspaniałych wypieków, zrobiło się gwarno, gdyż wielu uczniów przy wsparciu rodziców przygotowało swoje stoiska. Każdy chętny mógł kupić ozdoby świąteczne, często wykonywane własnoręcznie. Niezastąpione Panie z Rady Rodziców czuwały nad organizacją tego wydarzenia, które należy już do tradycji naszej szkoły. Zachęcamy do zapoznania się z galerią pamiątkowych zdjęć z dzisiejszego dnia!

 

1

Czas ogłosić wyniki głosowania w UBO. W głosowaniu wzięło udział 397 uczniów.
Zwyciężył projekt nr 1 School relaks autorstwa Natalii, Aliny i Wiktorii z 8 B, który zdobył 106 głosów. Drugie miejsce zajął projekt nr 3 Janka i Stasia z 3A Odświeżenie dolnego boiska – 85 głosów.
Pozostałe projekty również cieszyły się wysokim poparciem.W miarę możliwości będziemy starali się realizować wszystkie Wasze pomysły, ponieważ są po prostu świetne.
 
Dziękujemy za Waszą aktywność, gratulujemy kreatywności, brawo dla Samorządu Uczniowskiego za sprawne przeprowadzenie głosowania.
 
UBO 1

20 marca  2024 r. po raz kolejny gościliśmy w murach naszej szkoły Teatr Historyczny Chorągwi Komturstwa Gniewskiego, który zaprosił uczniów w fascynującą podróży w przeszłość. Podczas tegorocznego spotkania zajęcia zostały podzielone na 2 bloki tematyczne: w klasach IV, V, VI i VIII - nowożytność: Polska Sarmacka - Legenda Husarii, natomiast klas VII Długi wiek XIX i Ku Niepodległej.

Żywa Lekcja Historii to podróż poprzez wieki, poruszająca zagadnienia wychowania patriotycznego, poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią,  uzbrojeniem i umundurowaniem. W trakcie zajęć dzieci i młodzież poszerzyły oraz utrwaliły posiadaną wiedzę historyczną. Dzięki dokładnym replikom sprzętów wykorzystywanych w danych epokach historycznych można było przez chwilę poczuć atmosferę panującą wśród: sarmackiej XVII-wiecznej szlachty Rzeczypospolitej, legionistów gen. Jana Henryka Dąbrowskiego oraz uczestników XIX-wiecznych powstań narodowych.

Głównym, a zrazem najbardziej emocjonującym elementem zajęć, była możliwość przymierzenia tradycyjnych strojów z epoki.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania w przyszłym roku.

                                                          

Koordynator szkolny Małgorzata Braszak-Biernacka

 

1