Uczniowie 5A i 7A wspólnie postanowili zaprezentować Grecję w Dniu Europejskim. Wspólny projekt okazał się wielkim sukcesem. Nasi goście chwalili przygotowany posiłek, podziwiali piękną gazetkę wraz z innymi dekoracjami, rozpoznawali bogów, boginie i inne postaci z mitologii greckiej. Chętni mieli również okazję zatańczyć zorbę. Ogromne podziękowania należą się wszystkim Uczniom oraz Rodzicom, którzy pomogli nam zorganizować to niesamowite wydarzenie. Dziękujemy!

 

1

21 maja uczniowie 5A wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment. To tam uczestniczyli w warsztatach pt. "Kryptonim Experyment. Tajemnica wielkich uczonych", rozwiązywali zagadki logiczne, łamigłówki matematyczne oraz rozszyfrowywali zakodowane wiadomości. Uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością, logicznym i analitycznym myśleniem oraz umiejętnością pracy w grupie. Zobaczenie niesamowitej wystawy okazało się najważniejszym punktem harmonogramu wycieczki. Ten dzień był naprawdę udany!

 

1

Uczniowie 5A dołączyli do ogólnopolskiej akcji "Z uczniowskim pozdrowieniem", która polega na wymianie kartek pocztowych. Z tej okazji Dorota stworzyła wiersz, który stał się wspaniałą inspiracją. W tekście widoczne są już motywy zbliżających się wakacji oraz charakterystyczne elementy naszego regionu. 🏖 Wszystkim uczniom należą się brawa za dzisiejsze zaangażowanie w czasie godziny wychowawczej.
 
Zaś 18 maja swoje święto będzie obchodziła Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach, która zainicjowała ten projekt. Życzymy Wam kolejnych wspaniałych lat oraz byście pozostali wierni miłości do nauki!
 
Koordynator projektu
Brygida Woźniak
 
1
 

Czy "Polak ma essę"? Zdecydowanie tak!

Uczniowie 5A w roku szkolnym 2023/2024 dołączyli do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt. "Polak ma essę!". W czasie zajęć języka polskiego rozwiązywali kreatywne zadania, które promują nasz ojczysty język oraz polską historię.
W ciągu minionych tygodni wzięli udział w następujących aktywnościach:
- poznajmy się,
- zakleksowane przysłowia,
- alfabetyczna historyjka,
- ortobrazki,
- zakodowane części mowy,
- przydomki bohaterów literackich,
- archaizmowa zgaduj zgadula,
- neosie szkolne.
 
Wszystkie zadania utrwalały zdobytą wiedzę w formie zabawy i na pewno nie były łatwe. Czekamy na kolejną edycję tego niezwykłego pomysłu.
Koordynatorką projektu w naszej szkole była nauczycielka języka polskiego, pani Brygida Woźniak.
 
Certyfikat uczestnictwa

W warsztatch komunikacyjnych aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy 5a. Z pasją rozwiązywali przygotowane zagadki, otrzymali pamiątkowe bilety i poznali historię miejskiej komunikacji. 🚌 🚎

 

1