Obiady

 

Pływalnia

 

Komunikaty

 

Sport

 

Świetlica

 

Osiągnięcia

 

Konkursy

 

Rekrutacja

Dzisiaj w czytelni szkolnej uczniowie mieli okazję poznać książki Pana Marka Michalaka, kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, a w latach 2008–2018 Rzecznika Praw Dziecka. Dzieci uświadomiły sobie jakie mają prawa, jakimi wartościami należy kierować się życiu. Wysłuchały "Historii o miłości: Album ze zdjęciami" i opowiadania pt. "Prawo do wolnego czasu. Czy wszystko jest ważne?". Następnie zebrani wzięli udział w dyskusji i sformułowali mądre wnioski na temat przeczytanych tekstów.
 
Nauczyciel bibliotekarz Alicja Budzińska
 
1 2
 

Kochani Uczniowie klas V.
 
Zapraszam Was w najbliższy piątek na długich przerwach o godz. 10.35-10.50 i 11.35-11.55 na spotkanie z książkami Pana Marka Michalaka, którego będziemy gościli w przyszłym tygodniu w czwartek 29 lutego w naszej szkole. Zaplanowane wówczas dla Was spotkanie autorskie odbędzie się w sali 26 około godziny 12.00. Pan Marek Michalak przez wiele lat był Rzecznikiem Praw Dziecka w naszym kraju, jest także autorem książek dla dzieci o uniwersalnych wartościach, którymi warto kierować się w życiu. Podczas spotkania z autorem będziecie mieli możliwość zakupu jego książek i otrzymania jego autografu. Jeśli książki się Wam spodobają, to proszę przygotujcie się finansowo 29 lutego do ich zakupu (proszę o przygotowanie odliczonej gotówki, szczegóły w LIBRUSIE).
 
Serdecznie Was pozdrawiam i czekam na Was w najbliższy piątek w czytelni szkolnej - nauczyciel bibliotekarz Alicja Budzińska.
 
1 2
 

W przeddzień Światowego Dnia Kota, który jak co roku  przypada 17 lutego, klasa "0" wraz z wychowawczynią Panią Bożeną Pończochą i nauczycielem wspomagającym Panią Angeliką Zamojską, odwiedziła po raz pierwszy bibliotekę szkolną. Dzieci poznały budowę i zasady użytkowania książki oraz reguły funkcjonowania wypożyczalni i czytelni. Maluchy chętnie rozwiązywały zagadki dotyczące postaci z bajek, a także wysłuchały wiersza Jana Brzechwy "Żuk" i baśni Charlesa Perraulta o  „Kocie w butach", do której wykonały plastyczne portrety jej głównego bohatera. Było dużo rozmów, pozytywnych emocji i dobrej zabawy. Dzieci wróciły do swojej klasy obdarowane cukierkami oraz zakładkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Nauczyciel biblioteki Alicja Budzińska

 

1

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej Obłuże w  dniu 20 lutego 2024 r. klasa I a, wraz z wychowawcą Panią Izabelą Piotrowską-Cisło  i nauczycielem bibliotekarzem, uczestniczyła w spotkaniu z pisarką Panią Martą Ostrowską. Autorka przedstawiła uczniom swoją najnowszą książkę pt. "Jak Florek został piratem" opowiadającą o niepełnosprawnym chłopcu  poruszającym się na wózku inwalidzkim. Bohater odznacza się niezwykłą pogodą ducha, ma wielkie marzenia, które mimo ograniczeń udaje mu się realizować, także z pomocą wspaniałego czworonożnego przyjaciela - psa asystenta Bosmana.  W spotkaniu uczestniczyła także Pani Marta Czachor z Wydziału Dostępności Urzędu Miasta Gdyni wraz ze swym psem asystentem Delicją. Pani Marta opowiedziała nam o swojej codzienności i o tym, jak Delicja pomaga jej w różnych życiowych sytuacjach. Uczniowie z wypiekami słuchali opowieści obu Pań i obserwowali psa asystenta w akcji, zdejmującego rękawiczki swojej Pani, przynoszącego buty, ciągnącego wózek. Spotkanie było niezwykle pouczające i empatyczne, a dzieci zostały wciągnięte do wspólnej zabawy. Co najważniejsze jednak to, że przekonały się, iż niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w życiu, że można przezwyciężać własne trudności, a wspieranie osób potrzebujących powinno być naszym naturalnym odruchem.

14 lutego w dniu św. Walentego w bibliotece szkolnej pojawiły się elementy dekoracji związane z tym zwyczajem. Uczniowie wypożyczający książki mogli zapoznać się ze „Złotymi myślami o miłości"  sławnych ludzi i wylosować dla siebie cytat.  Pojawiła się też mała wystawa książek o tej tematyce, a  czytelnicy odwiedzający bibliotekę otrzymali w tym dniu walentynkowe cukierki zakupione przez Radę Rodziców. 

Krótka historia walentynek

       Walentynki (ang. Valentine’s Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Święto obchodzone było w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych, a dzień 14 lutego stał się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Z walentynkowym pozdrowieniem nauczyciel bibliotekarz Alicja Budzińska

 

1