Obiady

 

Pływalnia

 

Komunikaty

 

Sport

 

Świetlica

 

Osiągnięcia

 

Konkursy

 

Rekrutacja

Dzisiaj już od godziny 10.00 trawniki i przyszkolne tarasy zaroiły się od uczniów czytających książki. W wydarzeniu wzięło udział siedem klas, czyli stu pięćdziesięciu sześciu miłośników czytania. Na kocach, zielonej trawce, pod drzewami gromady uczniowskie z nosami w książkach przez pół godziny rozkoszowały się słowem pisanym. Wybory literackie były różne, w zależności od smaków i upodobań czytelniczych. Czytano książki przygodowe, historyczne, komiksy, bajki i baśnie, ktoś przeglądał encyklopedię o drzewach, inny zajął się ciekawostkami sportowymi. 

To pierwsze takie wydarzenie w naszej szkole, ale stwierdziliśmy, że będziemy kontynuować ten czytelniczy happening co rokuFajnie było posiedzieć z ciekawą książką na świeżym powietrzu, wśród zieleni i w towarzystwie innych łaknących książkowej przyjemności! 

 

2

Po raz czwarty spotkaliśmy się z dziećmi z zerówki w ramach projektu "Spotkanie na wiejskim podwórku". Tym razem na zajęciach mieliśmy specjalnych gości. Stefan i Oscar z klasy VB przeczytali dla najmłodszych bajkę "Dole i niedole Królika Łapki".
W ramach pracy plastycznej stworzyliśmy wspólną pracę, która przedstawia wieś, jaką dzieci poznawały przez ostatnie cztery tygodnie. Dzieło młodych artystów można podziwić na tablicy zerówki przy szatni.
A za tydzień widzimy się już po raz ostatni. W wyjątkowych okolicznościach...

 

1

Po raz kolejny odwiedziły nas dzieci z zerówki w ramach "Spotkania na wiejskim podwórku". Uczniowie wysłuchali bajki "Nocne życie sów", która dla odmiany opowiadała o przygodach zwierząt leśnych. Oczywiście nie mogło się obyć bez pracy plastycznej. Dzieci wyklejały sówki kropkami z plasteliny. Powstały piękne, kolorowe sówki, które można zobaczyć na tablicy zerówki koło szatni.
Do zobaczenia już za tydzień :)

 

1

Dzisiejsze zajęcia różniły się od poprzednich: dzisiaj opowieść o Szamidzie czytali kolejno Martyna, Asia, Kuba i Maja - przecież był Dzień Dziecka i tak postanowiliśmy go poświętować. Historia dotyczyła szacunku, Szamid to Czeczeniec, który na stołówce zamiast kotleta schabowego dostał kurze udko. W ten sposób pani kucharka, której bali się wszyscy, bo nie znosiła sprzeciwu, uszanowała zasady i zwyczaje jego ludu. Dała mu kurze udko, żeby jako muzułmanin nie musiał jeść wieprzowiny.

Szacunek można wyrazić na różne sposoby i o tym rozmawialiśmy. Mówiliśmy też o tym, co czujemy w sytuacji, kiedy jesteśmy szanowani i jak dawać sobie radę wtedy, gdy nas nie szanują. Szacunek to ważna sprawa i będziemy o tym pamiętać!

 

1

Już po raz drugi spotkałyśmy się z dziećmi z zerówki w ramach projektu "Spotkanie na wiejskim podwórku". Tym razem czytaliśmy książkę "Kot to jest kot" autorstwa Pascale Vedere d'Auria i Pierre Couronne. Dzieci były zachwycone porównaniem życia na wsi i w mieście, które w bardzo dostępny sposób przedstawione jest w powyższej bajce.
Nasze spotkanie nie mogło się obyć bez warsztatów plastycznych. Dzieci malowały farbami, ale na kamieniach. Każdy mógł stworzyć swoje własne wiejskie zwierzątko. Powstały biedronki, kotki i kurczaczki a śmiechom nie było końca.

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się już wkrótce :)

 

A