Obiady

 

Pływalnia

 

Komunikaty

 

Sport

 

Świetlica

 

Osiągnięcia

 

Konkursy

 

Rekrutacja

"Droga do wolności"

Dnia 08 listopada 2019 r. o godz. 10.45 w sali gimnastycznej SP nr 39 odbyło się przedstawienie pt. „Droga do wolności” z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali je uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej pod kierunkiem nauczycieli:
p. Agnieszki Choma, p. Joanny Stasiak
i p. Aleksandry Cherek. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas 0 – 4, wychowawcy, nauczyciele oraz rodzice. Po inscenizacji, o godzinie 11.11, wszyscy wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Sukces młodych recytatorów
 
Dnia 22.10.2019 uczniowie klasy IIIc: Oskar Smolarz i Mikołaj Smolarz wzieli udział w wojewódzkim konkursie "Święty Jan Paweł II i Wielkie Tematy", którego organizatorem jest Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni. Nauczycielami przygotowującymi były Panie: Marta Grulkowska i Aleksandra Cherek. Chłopcy wykazali się w dziedzinie recytacji. Uczestników było bardzo dużo, jednak talent naszych uczniów jest niepodważalny. Mikołaj Smolarz zaprezezentował wiersz B. Leśmiana "Szukaj przygody" i zdobył wyróżnienie w kategorii I-III. Laureatem konkursu zajmując pierwsze miejsce został Oskar Smolarz, wykonał on wiersz J. Brzechwy "Leń".
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!
rec1 rec2 rec3
rec4
 

Pamiętamy o zmarłych

Dnia 30 października 2019 uczniowie wraz z nauczycielem świetlicy wybrali się na cmentarz  celem uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci wspólnie pomodliły się i zapaliły znicze na grobach. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć zabytkowe, stare oraz współczesne groby. Dla dzieci była to wspaniała lekcja szacunku dla zmarłych.
 
Marta Grulkowska
 cm1 cm2
 
cm3

Konkurs pokaz „Mody Recyklingowej”.

Dnia 27.05.2019 r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs pokaz ,,Mody Recyklingowej.”  Uczniowie przygotowali w domach wraz z rodzicami stroje, które stworzone były z materiałów wtórnych. Następnie zaprezentowali je na wybiegu modowym. ..

„Pierwszy Dzień Jesieni”

Dnia 23.09.2019 r. Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej wzięli udział w grach i zabawach dotyczących „Jesieni.” Z okazji przybycia do nas tej pory roku, uczniowie wykonali jesienne opaski, stworzyli kolorowy taniec do piosenki „Jesień, jesieniucha.” 
W zespołach przygotowali jesienne plakaty, które zawierały elementy i atrybuty omawianej pory roku. Była to doskonała okazja do  rozwijania współpracy oraz twórczości i kreatywności dzieci.  Nauczyciele zapoznali uczestników zajęć z wierszykiem „Pada, pada deszcz,” który bardzo szybko utkwił im w pamięci. Zajęcia zakończyła grupowa zabawa „Labirynt”, w którym „Pani Jesień” goniła spadający liść. Tej zabawie towarzyszył wesoły nastrój oraz synchronizacja ruchów wszystkich uczestników zabawy.  Kolorowy „Pierwszy dzień jesieni”, sprawił, że w świetlicy pojawił się słoneczny nastrój mimo deszczowej pogody za oknem.

swi1swi2