Jestem ważny - dbam o siebie

Programem zostały objęte jak co roku klasy trzecie szkół podstawowych. W naszej szkole koordynatorem programu została p. Beata Korpys.
    W ramach programu dnia 17 września w klasach trzecich zostały przeprowadzone lekcje edukacji żywieniowej „ Piramidy Zdrowego Wyboru”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak należy zdrowo się odżywiać, poznali wartości odżywcze pokarmów. Układali indywidualny dzienny jadłospis. Na zakończenie lekcji wypełniali karty pracy i przygotowywali energetyczną mieszankę. Zajęcia były bardzo ciekawe i wzbudziły duże zainteresowanie uczniów tematyką zdrowego odżywiania. W niedługim czasie odbędzie się również wykład dla zainteresowanych rodziców uczniów naszej szkoły. Wykład pt.: Jak uczeń jadać powinien” poprowadzi dietetyk, specjalista żywienia dzieci.
  Serdecznie zapraszamy Rodziców na prelekcję, która pomoże komponować prawidłowe posiłki dla naszych pociech.
                                                                                                               redakcja p. Beata Korpys