listopad 2018 r.

ANDRZEJKI  2018

30 listopada 2018 r.  uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej  uczestniczyli  zabawie andrzejkowej przygotowanej przez nauczycieli świetlicy panie : Agatę Jasek , Magdalenę Orzechowska, Joannę Mruk i Paulinę Kuderczak .

Organizatorki zabawy zadbały o odpowiedni  wystrój sali: nietoperze, duchy, czarne koty i dynie oraz przygotowały wiele ciekawych wróżb i zabaw.

Na początku uroczystości uczniowie poznali  historie i tradycje związane z obchodami ,,Andrzejek”. Dzieci nauczyły się także magicznego zaklęcia towarzyszącego im przez całą uroczystość. Zaprezentowały swoje umiejętności wokalne śpiewając piosenkę pt.  ,, Duchy łakomczuchy” . Następnie doskonale bawiły się przy wróżbach i zabawach takich,  jak :  taniec z balonami, losowanie kolorów, czarodziejska miotła, wróżba z butów, kim będę                     w przyszłości, kleks z atramentu, co mówią gwiazdy. Tego popołudnia nie mogło zabraknąć również  zagadek o tematyce jesiennej  i zabaw przy muzyce z wykorzystaniem chusty animacyjnej( Klanzy).

Wszystkim uczestnikom zabawy życzymy , aby ich wróżby się spełniły!!!

list1 list2

list3 list4

list5 list6

list7 list8

list9 list10

list11 list12

list13 list14

 list15 list16

list17 list18

list19 list20

list21 list22

list23 list24

list25

 

 

 

 MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,, CZTERY PORY ROKU”

            28 listopada 2018 r. grupa dzieci ze świetlicy szkolnej pod kierunkiem pań: Agaty Jasek ( Zuzanna Gelińska i Natalia Cwilik z grupy 0 a) oraz Pauliny Kuderczak ( Kacper Urban kl. I a, Maja Mielke kl. I a, Hanna Muller kl. I c, Lena Górniak kl. I c, Oskar Smolarz kl. II c, Mikołaj Smolarz kl. II c, Gabrysia Wójcikiewicz kl. I a, Kornelia Wąsowicz kl. II c) wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Cztery pory roku’’ organizowanym przez Szkołę Podstawową  nr 31 w Gdyni.

Zadaniem każdego uczestnika było przedstawienie wybranej pory roku w formie plastycznej dowolną techniką w formacie A3. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych , przedstawienie w formie artystycznej zmian zachodzących w przyrodzie , prezentacja różnorodności talentów plastycznych  dzieci z różnych placówek edukacyjnych. Po koniec listopada nastąpi wyłonienie zwycięzców konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 6- letnie i uczniowie klas I-III.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

jesi1 jesi2

jesi3 jesi4

jesi5 jesi6

jesi7 jesi8

jesi9

100 LAT ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 09.11.2018r. w świetlicy szkolnej i na sali gimnastycznej SP nr 39 odbyło się przedstawienie pt.”Nasza Niepodległa”. Przygotowały je nauczycielki  Panie Agnieszka Choma i Joanna Stasiak oraz uczniowie uczęszczający do świetlicy. Dzieci przypomniały najważniejsze wydarzenia z historii Polski od momentu ostatniego rozbioru w 1795 r. do zakończenia I wojny światowej w 1918 r. Uczniowie wyrecytowali wiersze o ojczyźnie  i zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych. Wszyscy uczestniczący w inscenizacji: dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice i goście wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

 niep1 niep2

niep3 niep4

niep5 niep6

niep7 niep8

niep9 niep10

niep12 niep11

niep13 niep14

niep15 niep16

 

niep17 niep18

niep19 niep20

niep21 niep22

niep23 niep24

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA ŚWIETLICZAKA

W środę  07 listopada 2018 r.  w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste  "Pasowanie na Świetliczaka". Motywem przewodnim tegorocznej uroczystości był nasz region- Kaszuby. Wszystko po to, aby oficjalnie przyjąć naszych pierwszoklasistów do grona pełnoprawnych członków świetlicy Szkoły Podstawowej nr 39 w Gdyni. Gośćmi honorowymi były: Pani dyrektor Sabina Dawidowska, Panie wicedyrektor Justyna Wójcik i Violetta Podborna oraz rodzice.


W pasowaniu udział wzięli uczniowie:

- Kamil Budnik kl. I c

- Ciegert Szymon kl. I c

- Górniak Lena  kl. I c

- Drawc Błażej kl. I c

- Heldt Dorian  kl. I c

- Muller  Hanna kl. I c

- Musialik Agata kl. I c

- Szajda-Klatt Oliwia kl. I c

- Lis Martyna kl. I d

- Haberkorn Wiktoria  kl. I d

- Drawc Magdalena kl. I d

-Muszyńska Julianna  kl. I d

- Partyka Zuzanna kl. I d

- Ruszkowski Bartosz kl. I d

- Samek Maksymilian  kl. I d

- Tulińska Wiktoria  kl. I d

- Jachimska Nina kl. I a

- Mielke Maja kl. I a

-Urban Kacper I a

-Wójcikiewicz Gabriela I a

-Dondalska Zuzanna I a

-Maciejak Piotr I a

-Urbanik Alicja I a

-Górny Stanisław I b

-Tomaszewski Igor I b

-Szempliński Stanisław I b.

Uczestników uroczystości  powitała Pani Magdalena Orzechowska, następnie dzieci wykonały piosenkę „Kaszëbsczé nótë” po czym wzięły udział w różnych zabawach przygotowanych przez organizatorów m.in. z wykorzystaniem  chusty animacyjnej , ,,Taniec Woogie- Boogie” i zabawa sprawnościowa ,,Pokonaj drabinę”. Ponadto uczniowie mieli okazję  zaprezentowali  swój talent recytatorski deklamując przed zebranymi wiersze                       z regionu Kaszub. W trakcie trwania uroczystości pierwszaki  wykazały się ogromną wiedzą na temat naszego regionu oraz wzorowo wykonywały powierzone im zadania i tym samym zasłużyły na to , aby stać się pełnoprawnymi członkami naszej świetlicowej społeczności.
Po złożeniu uroczystego ślubowania Pani wicedyrektor Justyna Wójcik wręczyła każdemu                z uczestników  pamiątkowy dyplom w stylu kaszubskim. Uroczystość zakończyła się pięknie odśpiewanym przez uczniów hymnem naszej świetlicy  pt. ,,Hej, ha, my Świetliczaki” oraz poczęstunkiem w klimacie, który nawiązywał do tradycji Kaszub- wszyscy wspólnie kosztowali chleb z masłem.

Tegoroczną uroczystość Pasowania na ,,Świetliczaka” przygotowały i poprowadziły nauczycielki świetlicy Panie:  Joanna Mruk, Paulina Kuderczak , Magdalena Orzechowska.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz zaproszonym gościom za wspólną świetną zabawę! :)

 pas1 pas2

pas3 pas4

pas6 pas5

pas7 pas8