październik 2018 r.

Dzień  Origami 24 października 2018 r.

Dnia 24.10.2018 r. w naszej świetlicy uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach poświęconym Origami. Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Jest to ciekawa metoda wspierająca rozwój dziecka. Orgiami pobudza układ nerwowy, integrując w czasie składania papieru pracę obu półkul mózgowych. Dzięki temu dzieci odbierają wrażenia angażując wszystkie możliwe zmysły.

Zajęcia z origami miały za zadanie rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci. Origami cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, ponieważ sprawia im radość i daje satysfakcję z wykonanej pracy.

Do zabawy z orgiami w naszej świetlicy zaprosiły , panie: Agnieszka Choma, Agata Jasek i Magdalena Orzechowska.

 ori1 ori2

ori3 ori4

ori5 ori6

ori7

 

 Świetlicowy konkurs plastyczny pt. ,, Legendy polskie oczyma dzieci”   z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na początku  października w świetlicy szkolnej zorganizowano konkurs plastyczny  pt. ,,Bajki i legendy polskie oczyma dzieci’’.

100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się inspiracją do intensyfikacji wśród uczniów zainteresowania treściami o charakterze  patriotycznym i wzmacniania poczucia tożsamości narodowej. Do konkursu przystąpiło 55 uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej z klas 0-IV. Prace powstały pod kierunkiem nauczycieli świetlicy Pauliny Kuderczak i Agaty Jasek. Na początku  nauczycielki przybliżyły dzieciom legendy i bajki polskie poprzez włączanie słuchowisk oraz przeczytanie opowiadań. A następnie uczniowie wykonali na ich podstawie prace plastyczne, które można było podziwiać na utworzonej  na holu dolnego parteru wystawie szkolnej.

Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli biblioteki oceniła pracę zarówno pod względem estetyki, a przede wszystkim podejścia do tematu. Prace wyróżniono  w dwóch kategoriach wiekowych:

KLASY 0-I

I MIEJSCE    -      Wiktoria Haberkorn klasa I D

II MIEJSCE     -    Nina Jachimska klasa I A

III MIEJSCE    -    Zuzanna Gelińska klasa 0 A

 

KLASY II- IV

I MIEJSCE  -  Julianna Górna klasa II C

II MIEJSCE - Zofia Woźnicka klasa III A

III MIEJSCE - Piotr Gliński klasa IV D

 

Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczyste rozdanie pamiątkowych dyplomów i nagród, które  nastąpi podczas Dnia Laureata na zakończenie I semestru roku szkolnego 2018/2019.

 

baj1 baj2

baj3 baj4