wrzesień 2018 r.

Policja uczy nasze Świetliczaki „zasad  bezpieczeństwa” 

              Dnia 28 września2018r. w świetlicy szkolnej SP nr 39 odbyło się spotkanie na temat bezpieczeństwa. Pogadankę prowadzili Pani Magdalena Heyke i Pan Robert Formella – policjanci z Komisariatu Policji Gdynia Oksywie.

            W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas 0 – III uczęszczający  do świetlicy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały zasad bezpiecznej drogi z domu do szkoły. Uczniowie dowiedzieli się jak należy odpowiednio bawić się na placu zabaw, jak poruszać i zachowywać się  w szkole. Ważną rzeczą w trakcie zajęć było podjęcie tematu dotyczącego zachowania się w momencie, gdy zaczepi nas obca osoba, co należy zrobić, gdy nieznany człowiek będzie próbował zrobić nam krzywdę. Dzieci miały też czas, by zadawać policjantom pytania. Wszyscy dowiedzieli się wielu ciekawych    i niezbędnych informacji, które przydadzą się w codziennych sytuacjach. Spotkanie zorganizowały Panie Magdalena Orzechowska i Joanna Stasiak, a prowadzący zajęcia goście otrzymali specjalnie przygotowane podziękowania od uczniów  i nauczycieli świetlicy.

po1  po2

po3

 

 

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej świetlicy.

Międzynarodowy  Dzień Kropki to radosne święto kreatywności.

W dniu 14 września 2018 r. uśmiech nie schodził z twarzy uczniów w naszej świetlicy. Dzieci napełnione radością i optymizmem doskonale się bawiły w ubraniach  w kropki. Wspólnie tworzyliśmy prace plastyczne inspirowane kropką, poznaliśmy historię  Vashti  i śpiewaliśmy piosenkę o Dniu Kropki.

Organizatorem tego dnia w naszej świetlicy była pani Magdalena Orzechowska.

 

 

sw1 sw2

sw4 sw3

sw5 sw6