Obiady

 

Pływalnia

 

Komunikaty

 

Sport

 

Świetlica

 

Osiągnięcia

 

Konkursy

 

Rekrutacja

Drodzy uczniowie i rodzice.

Obecna sytuacja jest dla nas wszystkich bardzo trudna. Każdy reaguje inaczej w sytuacji stresu i przemęczania, a także niepewności i lęku o zdrowie własne i swoich bliskich. Przeżywamy różne emocje, poszukujemy kontaktu z drugim człowiekiem i pomimo, iż jest on tylko on- line, to daje nam wsparcie, zrozumienie naszych trosk, czasem pocieszenie...  

NIEDOPUSZCZALNE JEST, a w tym trudnym czasie szczególnie, prowokowanie konfliktów, umieszczanie kompromitujących zdjęć, hejtowanie i wulgarny język w Sieci.

Niestety informacje o nagannym zachowaniu niektórych uczniów on-line docierają do wychowawców i pedagoga szkolnego.  Na szczęście są one jednostkowe, jednakże wskazują, iż to Wy, Drodzy Rodzice, powinniście być bardziej czujni i w większym stopniu kontrolować aktywność swoich dzieci w mediach społecznościowych, a przede wszystkim ustalić zasady obowiązujące w cyfrowym świecie.

By pomóc Państwu w zapewnieniu bezpieczeństwa swoim dzieciom proponuję zapoznać się z treścią pozycji Oferta w głównym menu, w której znajdziecie Państwo zakładkę PPP, tzn. Pomoc Psychologiczno- Pedagogiczna.

Wszystkich rodziców proszę o rozmowę edukacyjną i wspierającą swoje dzieci, ze szczególnym zwróceniem uwagi na cyberprzemoc, która jest karalna. 

Strony internetowe zawierające konkretne i praktyczne informacje oraz wsparcie multimedialne w poruszanym temacie(dla uczniów i rodziców) to min.

https://sieciaki.pl 

https://dbamomojzasieg.com

https://www.edukacja.fdds.pl/Page-6.html

http://www.dzieckowsieci.pl

http://www.necio.pl/node/17 

TELEFON DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI W SPRAWIE BEZPIECZEŃSTWA DZIECI 800 100 100

UCZNIOWIE!

Szczególnie dla Was materiał LIUBIĘ, NIE HEJTUJĘ! oraz NETYKIETA

Pamiętajcie: słowa mają wielką moc- jedne budują, inne ranią, czasem bardziej niż czyny. Trzymajcie się powiedzenia: najpierw pomyśl potem zrób.

Moje ulubione przysłowie: Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe- w Sieci, jest również jak najbardziej aktualne.

Hejt to poważna sprawa i kilka krótkich porad na pewno nie rozwiąże wszystkich problemów. Jeśli szukasz dodatkowych odpowiedzi na pytanie „jak poradzić sobie z hejtem?” – po prostu wejdź na stronę jestnaswięcej.pl

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej pomocy, zadzwoń: 

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116111, godz. 12.00 – 2.00.

lub skontaktuj się z wychowawcą bądź innym pracownikiem szkoły.

Jeśli chcesz wyrazić sprzeciw wobec hejtu, dołącz do #jestnaswiecej – ogólnopolskiej akcji pozytywnych wojowników!

                                                  BĄDŹCIE DLA SIEBIE WSPARCIEM

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie

Beata Antoniewicz