Obiady

 

Pływalnia

 

Komunikaty

 

Sport

 

Świetlica

 

Osiągnięcia

 

Konkursy

 

Rekrutacja

W dniach od 30 listopada do 02 grudnia 2022r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli firmy Arte et Marte Fundationo, która przyjechała do nas z Projektem Innowacyjna Historia - nowe technologie w służbie edukacji (rekomendowanym do realizacji przez szkoły w całej Polsce przez Ministerstwo Edukacji Narodowej).

Celem projektu było rozpowszechnienie nowych technologii jako skutecznego i angażującego narzędzia edukacyjnego oraz podniesienie poziomu wiedzy historycznej wśród uczniów w oparciu o wirtualną rzeczywistość.

W ramach pierwszej części projektu uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję wziąć udział w pokazach dwóch filmów historycznych pt. ,,Kartka z Powstania” (powstanie warszawskie) i ,,Wiktoria 1920” (wojna polsko-bolszewicka) w technologii wirtualnej rzeczywistości VR.  Z oferty projektu w murach naszej szkoły skorzystali również uczniowie  klas starszych innych gdyńskich szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 34, Szkoły Podstawowej nr 21, Szkoły Podstawowej nr 29 i Szkoły Podstawowej nr 16.  W ciągu trwającego trzy dni pokazu z tej niesamowicie ciekawej formie lekcji wzięło udział łącznie 700 uczniów gdyńskich szkół.

Druga część projektu obejmowała prezentacje dla nauczycieli, gdzie gdyńscy pedagodzy poznali narzędzia wirtualnej rzeczywistości, które można wykorzystać na zajęciach z: historii, geografii, biologii, matematyki oraz plastyki. Nauczyciele zapoznali się z obsługą urządzeń VR, poznali bezpłatne narzędzia edukacyjne oparte na tej technologii stosowanej coraz chętniej na świecie i w Polsce.

Pokaz wywarł na uczniach oraz nauczycielach ogromne wrażenie, na pewno pozostanie w ich pamięci na długo.

Szkolny koordynator projektu

Małgorzata Braszak-Biernacka

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7