Jesteśmy pierwszakami, co oznacza, że niedawno rozpoczęliśmy naszą szkolną przygodę. Codziennie uczymy się nowych ciekawych rzeczy, ale najprzyjemniejsze są te chwile, które spędzamy na  zabawie i przyjemnościach! Wiadomo, każdy lubi spędzać  czas w inny sposób, jedni rysując, inni malując, śpiewając lub tańcząc…..U nas każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy na krótką relację z naszych wybranych zajęć w szkole. A działo się bardzo dużo...

13 września 2021r. przyłączyliśmy się do wspólnej akcji całej społeczności szkolnej SP 39 – WSPÓLNEGO CZYTANIA. Ma ona na celu zachęcić do sięgania po książkę, wykształcić wrażliwość na piękno literatury, po prostu sprawić byśmy polubili czytanie. Jeśli jeszcze ktoś o tym nie wie, to cyklicznie , w wyznaczonym czasie, wspólnym, dla wszystkich klas nasza szkoła zamienia się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w JEDNĄ WIELKĄ CZYTELNIĘ. Gdyby ktoś odwiedził naszą szkołę i po cichutku zajrzał do sal lekcyjnych spotkałby tylko pochylonych nad książką uczniów i nauczycieli!  To magia!!! My jeszcze nie wszyscy czytamy samodzielnie,  dlatego na razie słuchamy. Na pierwszych zajęciach poznaliśmy losy Szewczyka Dratewki.

 

wspólne czytanie

 

15 września 2021r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Co to za dzień?

Opowiastka autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Peter H. Reynoldsa z 2003 r. pt. „The Dot” (Kropka) stała się inspiracją powołania w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. To inicjatywa, mająca pobudzać kreatywność młodych ludzi i zachęcać ich do tworzenia. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury organizują więc 15 września takie działania, które pomagają dzieciom odkryć swoje talenty i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka. My w tym dniu tworzyliśmy wykorzystując plastelinę.

 

dzień kropki

 

17 września 2021r. gościliśmy na naszych zajęciach naszą Panią Pedagog Beatę Antoniewicz, która w ramach warsztatów przeprowadziła zajęcia integrujące zespół klasowy.

Wspólnie poznawaliśmy nasze zainteresowania, odkrywaliśmy siebie, bawiliśmy sią. Nauczyliśmy się tego, jak należy się zachowywać, by wszystkim było miło i dobrze ze sobą.

 

z pedagogiem

 

20 września 2021 rozpoczęliśmy cyklicznie powtarzające się w każdy poniedziałek zajęcia  z języka niemieckiego. Prowadzi je fantastyczny pedagog pani Joanna Kraszewska.

 Z niecierpliwością oczekujemy na te spotkania. Zawsze jest wesoło i niezwykle ciekawie.

Oto krótki opis programu:

Niemiecki z Hansem Hase – to motywujący do nauki program dydaktyczny dla przedszkoli i zerówek, dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat.

Program obejmuje 30 jednostek dydaktycznych:

 • 20 jednostek tematycznych
 • 4 jednostki powtórzeniowe
 • 6 jednostek wokół świąt i uroczystości
  Praca z Hansem Hase stwarza bardzo dobrą podstawę do dalszej nauki języka niemieckiego w szkole podstawowej.
  Program oparty jest na najnowszej wiedzy w dziedzinie wczesnej nauki języków obcych, został opracowany w latach 2008-2009 przez Goethe-Institut w Budapeszcie dla dzieci w wieku przedszkolnym (6-8 lat) bez znajomości języka niemieckiego i z powodzeniem przetestowany w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Program z Hansem Hase korzysta z naturalnego zainteresowania dzieci nowymi rzeczami. Uczą się języka obcego w podobny sposób jak języka ojczystego: poprzez słuchanie, widzenie i mówienie (wzgl. mówienie-działanie). Dzieci

 • bawią się
 • śpiewają
 • tańczą
 • rymują
 • wykonują coś ręcznie
 • i robią wiele więcej.

Hans Hase towarzyszy im i dba o to, aby dzieci dobrze się bawiły podczas nauki. W ten sposób dzieci rozwijają pozytywne nastawienie do nauki języków obcych, a tym samym solidną podstawę motywacji do późniejszego obcowaniu z językami.

Jakie tematy poruszane są w tych 30 jednostkach dydaktycznych?

 • Kim jestem …
 • Mój dom
 • Lubię …
 • Moi przyjaciele
 • Moje zabawki
 • Raz, dwa, trzy…
 • Czerwony, niebieski, żółty i zielony
 • Brrr, zimno
 • Moje ubrania
 • Sport
 • Mikołaj
 • Święta Bożego Narodzenia
 • Wielkanoc
 • Urodziny

Co potrafią dzieci po 30 jednostkach dydaktycznych z Hansem Hase?
Dzieci

 • znają słowa, struktury i proste zdania w niektórych obszarach tematycznych, które są dla nich istotne,
 • potrafią odpowiedzieć niewerbalnie lub werbalnie, używając prostych środków, na niektóre proste pytania w znanych im obszarach tematycznych,
 • znają niektóre piosenki, rymowanki i wierszyki,
 • potrafią przedstawić historyjkę w grupie.

Jeszcze ważniejsze jest to, że dzieci chętnie obcują z językiem niemieckim, mają pozytywne nastawienie do języka i kultury niemieckiej oraz są ogólnie otwarte na języki i kultury.

 

niemiecki 1 

 

niemiecki 2

 

niemiecki 3

 

niemiecki 4

 

21 września 2021r. zostaliśmy zaproszeni na warsztaty w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju.

Uczniowie starszych klas pod kierunkiem pani Agaty Jurewicz przedstawili nam niezwykle ciekawą prezentację dotyczącą odnawialnych źródeł energii.

Pokazali nam też wyjątkowe prace wykonane przez uczniów naszej szkoły.

 

tydzień

 

22 września 2021r. chętni uczniowie z naszej klasy wzięli udział w konkursie na najciekawszy strój Jesieni .

W ten sposób przywitaliśmy nową porę roku! Jak niezwykłe mieliśmy przebrania ukazują zamieszczone zdjęcia!

 

przebrania 1

 

prtzebrania 2

 

30 września 2021r. celebrowliśmy „Dzień Chłopaka”. To była zabawa!

Śpiewaliśmy, mieliśmy słodkości dla wszystkich, bawiliśmy się razem, a chłopcy budowali z klocków, które dostali w prezencie.

 

dzien 1

 

dzien 2

 

11 października 2021r. na lekcji muzyki graliśmy na instrumentach.

„Każdy śpiewać może, trochę lepiej lub trochę gorzej……”, grać też i to z jaką przyjemnością!

 

muzyka 

 

13 października 2021 mieliśmy dzień wyjątkowy, podwójne święto w naszej szkole.

Był to Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Pasowanego Ucznia. Ceremonia Pasowania na Ucznia odbyła się 1 września 2021r. 

w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, ale my uroczystość dodatkowo przypieczętowaliśmy otrzymując dyplomy.

Ślubując w klasie przyrzekliśmy, że zrobimy wszystko, by być wspaniałymi uczniami. Jak  uroczysty był ten dzień zobaczcie sami!

 

Fotoram.io 7

 

pasow 2

15 października 2021r. wykonaliśmy zdjęcia naszych konkursowych prac na „Kartoflandię” Co za pomysły i jaka wyobraźnia!

Zapraszamy do galerii.

 

kartofle 1

 

kartofle 2

 

W tym samym dniu, czyli również 15 października 2021r. odbyły się zawody sportowe klas I.

Czuć było emocje i atmosferę rywalizacji!

Każdy był wygrany, każdy zadowolony i szczęśliwy ! Uwielbiamy SPORT, a zajęcia przygotowane przez pana Piotra Rybińskiego były wyjątkowe!!!!

 

sport 1

 

sport 2

 

sport 3

 

sport 4

 

sport 5

 

sport 6

 

22 października 2021r. wykonaliśmy przepiękne prace pt. „Pani Jesień”.

Jej sukienka „uszyta” z oryginalnego liścia , wcześniej zasuszonego stanowiła bazę, a nasza wyobraźnia i talent dopełniły reszty!

Nasza pani było zachwycona!

 

jesi 1

 

jesi 2

 

jesi 3

 

jesi 4