Obiady

 

Pływalnia

 

Komunikaty

 

Sport

 

Świetlica

 

Osiągnięcia

 

Konkursy

 

Rekrutacja

Krystian Trepczyk biega, pływa, strzela i marzy o igrzyskach

przeczytaj artykuł

Krystian Trepczyk - za swoje osiągnięcia sportowe wyróżniony i nagrodzony

Krystian Trepczyk, uczeń klasy 8s, wyróżniony został przez Prezydenta miasta Gdynia za szczególne osiągnięcia sportowe w roku 2020.
Krystian znalazł się wśród 46 zawodników i zawodniczek, najlepszych sportowców Gdyni roku 2020.
Został  wyróżniony listem gratulacyjnym przez Prezydenta miasta Gdynia. 
 

image.png

Powołanie naszych zawodników

Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego informuje, że na Turniej Nadziei Olimpijskich, który odbędzie się w COS Spała w dniach 26 – 30.11.2020 r. zostali powołani zawodnicy UKS "GROMIK", uczniowie SP 39 w Gdyni, którzy startowali w MP U17 w formule L&R oraz w MP U19:

Borys Gawłowski

Krystian Trepczyk

 

Dalsze sukcesy Krystiana Trepczyka

Miło nam poinformować, że na podstawie wyników osiągniętych na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, uczeń naszej szkoły i zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego "GROMIK",  został powołany do Kadry Narodowej Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego na okres 08.11 – 31.12.2020.

 

Młodzi pięcioboiści ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Gdyni Medalistami Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Pięcioboju nowoczesnym

 W terminie 24-25.10.2020 r. w Konstantynowie Łódzkim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Pięcioboju Nowoczesnym. Do zawodów zakwalifikowało się trzech uczniów z naszej szkoły z klasy 8s : Krystian Trepczyk, Hubert Hański, Borys Gawłowski. Zawodnicy startowali w barwach klubu UKS ,,Gromik” Gdynia. W rywalizacji sztafet, Krystian Trepczyk i Hubert Hański zdobyli brązowy medal uzyskując łącznie 666 pkt. Borys Gawłowski i Igor Brzuchalski zajęli 7 miejsce uzyskując 616 pkt.Zawodnicy rywalizowali w pływaniu na dystansie 2x50 m stylem dowolnym oraz w biegu na dystansie 2x600 m. Krystian Trepczyk w rywalizacji indywidualnej uplasował się tuż za podium zajmując IV miejsce, Borys Gawłowski zajął 12 miejsce a Hubert Hański 15 miejsce. W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy rywalizowali w pływaniu na dystansie 100 m stylem dowolnym i biegu na dystansie 1000 m. Krystian Trepczyk pokonał dystans 100 m stylem dowolnym w czasie 0:58,89 s ustanawiając nowy rekord życiowy. Gratulujemy wspaniałych sukcesów zawodnikom oraz ich nauczycielom i trenerom.

fotka gromik 1

fotka gromik 2

fotka gromik 3

Informacja z zawodów pięcioboju nowoczesnego

  W miniony weekend 12-13.09.2020 r. na obiektach AWF i Zespołu Szkół nr 52 w Warszawie odbyła się druga w tym sezonie edycja Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym w kategoriach, U15 i U17. Na starcie stanęło aż 166 zawodniczek i zawodników. Zawody zostały zorganizowane dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu, Biura Sportu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego.

Wśród dwuboistów U15 (rocznik 2006/2007) najszybszy na pływalni (wyścig na 100 metrów stylem dowolnym) okazał się Rafał Mienicki  (rocznik 2006) z klubu UKS 48 Warszawa, który czasem 0:53,39 s uzyskał najlepszy czas.

Siódmy czas pływania 0:59,65 s i nowy rekord życiowy uzyskał  Krystian Trepczyk z klubu UKS ,,Gromik” Gdynia, Był to jednocześnie najlepszy czas pływania w roczniku 2007.

Krystian Trepczyk  bardzo dobrze spisał się na trasie biegu 1000 m osiągając rezultat (3:01,55 s). Dzięki osiągnięciu tak dobrego czasu (rekord życiowy) Krystian awansował
w klasyfikacji ogólnej z miejsca 7 na miejsce trzecie, zdobywając brązowy medal.

Krystian  jest uczniem SP 39 w Gdyni.

Wśród dziewcząt  miejsce czwarte tuż za podium zajęła Lilianna Żochowska .

W przypadku Lilianny, strata do zawodniczki na miejscu trzecim wynosiła jedynie pięć punktów! Lila jest uczennicą SP nr 12 w Gdyni i trenuje w klubie UKS ,,Siódemka” Gdynia

Duże pochwały należą się pozostałym zawodnikom UKS Gromik Gdynia, którzy startowali w zawodach i ustanowili nowe rekordy życiowe w pływaniu i biegu: Toczek Dominika, Hański Hubert, Jończyk Patryk, Gawłowski Borys! Zawodnicy uczęszczają do SP nr 39
w Gdyni.

Łącznie w zawodach w dwuboju nowoczesnym wzięło udział 131 zawodników z całej Polski!

 

zawody 12 13 IX 20

 

I edycja Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym w kategorii U 15

 W dniach 06-08.10.2019 r. w Pasymiu odbyła się I edycja Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym w kategorii U 15  (dwubój – pływanie 100 m stylem dowolnym, bieg 1000 m). 

Pierwsze punkty na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w 2020 roku oprócz wyżej wymienionych zawodników uzyskali:

- Dominika Toczek,

- Zofia Seremak,

- Amelia Łapiuk.

Gratulujemy zawodnikom osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

zawody1

zawody2

zawody3

zawody4

pasym

PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY - REGULAMINY WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO NA ROK 2019

Zaproszenie na zajęcia sportowe w roku szkolnym 2019/2020

Kalendarz POZPN - 2019 r.

Komunikat organizacyjny zawodów "Biegam i pływam" 

Klasy sportowe na lata 2017 - 2020 - regulaminy

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 3 - 5 czerwca 2019 r.

W dniach 03-05.06.2019 r w Drzonkowie - Zielona Góra odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w pięcioboju nowoczesnym.

Trzech zawodników z naszej szkoły zakwalifikowało się do szesnastoosobowej kadry województwa pomorskiego i reprezentowało województwo pomorskie na w/w zawodach:
 
1. Hubert Gawryś
2. Hubert Hański
3. Monika Toczek
olim1 olim2 olim3
 
biegi 2019 Hubert G sztafeta
 
Hubert H szafeta Młodzi pięciobiści Dominika HUbert
 
OOM nasi reprezentanci sp39